Naslovna

Poštovani posjetitelji!

Jedriličarska sekcija, koja u sklopu Aerokluba „Sinj“ djeluje dugi niz godina, poziva Vas da zajedno sa nama osjetite ljepote slobodnog leta – jedrenja.

Zrakoplovno jedriličarstvo zasnovano je na korištenju povoljnih zračnih strujanja koja omogućavaju pilotima jedrilica da se bez snage motora održavaju u zraku i po nekoliko sati. Vještina pilota jedrilice se očituje u pronalasku i iskorištavanju takvih strujanja, kako bi što dulje ostali u zraku, dostigli što veću visinu leta ili preletjeli što duži put.

U okviru jedriličarske sekcije djeluje Organizacija za osposobljavanje pilota jedrilice. Organizacija je odobrena od strane Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo (CCAA), a u svojoj djelatnosti obuhvaća:

• Osposobljavanje kandidata za stjecanje uvjeta za polaganje Dozvole pilota jedrilice (DPJ) u koje spada:

- Temeljno osposobljavanje;

- Usavršavanje i nadogradnja temeljnog osposobljavanja.

Tijekom usavršavanja i nadogradnje temeljnog osposobljavanja ili nakon položene DPJ, po želji kandidata također organizira i provodi:

- Dodatno osposobljavanje za druge tehnike jedrenja,

- Dodatno osposobljavanje za druge načine uzlijetanja,

- Dodatno osposobljavanje za druge tipove jedrilica.

Nadalje obuhvaća:

• Osposobljavanje pilota jedrilice za proširenje povlastice na letenje motornom jedrilicom (TMG);
  •  Osposobljavanje pilota jedrilice za stjecanje ovlaštenja za akrobatsko letenje;
  • Osposobljavanje pilota jedrilice za stjecanje ovlaštenja za letenje bez vanjske vidljivosti;
  • Osposobljavanje pilota jedrilice za stjecanje ovlaštenja za nastavnika letenja;

kao i pripreme pilota jedrilice za natjecanja u zrakoplovnom jedriličarstvu.

Za sve zainteresirane kandidate voljni smo organizirati informativne letove zrakoplovnim jedrilicama sa našim nastavnicima letenja, a od 12. ožujka do 05. travnja 2013. godine u tijeku je upis novih kandidata za osposobljavanje pilota jedrilice.

Informativni sastanak svih zainteresiranih kandidata za osposobljavanje održati će se 06. travnja 2013. godine u prostorijama Aerokluba „Sinj“ u Sinju, na adresi Tripalov voćnjak bb s početkom u 17:00 sati.

Prijave zainteresiranih kandidata primamo na broj mobilnog telefona: 095 9042 042

Ostvarite svoje snove i pridružite nam se!

Poštovani posjetitelji!

- Temeljno osposobljavanje;

- Usavršavanje i nadogradnja temeljnog osposobljavanja.

- Dodatno osposobljavanje za druge tehnike jedrenja,

- Dodatno osposobljavanje za druge načine uzlijetanja,

- Dodatno osposobljavanje za druge tipove jedrilica.

Nadalje obuhvaća:

kao i pripreme pilota jedrilice za natjecanja u zrakoplovnom jedriličarstvu.

Ostvarite svoje snove i pridružite nam se!

LDSS  60
LDSS  29